Zamiłowanie do środków przekazu, takich jak film i fotografia, w połączeniu z marketingowym zacięciem, zaowocowało powstaniem zgranego zespołu specjalistów, który oferuje szeroką gamę usług medialnych. Miłość do zawodu – a nawet kilku! – to motor do pracy i gwarant dobrych efektów. Tę pasję, widać w każdym kadrze – fotograficznym i filmowym, w każdym wpisie i na każdej grafice.

Historia powstania i rozwoju grupy WILK MEDIA

Nasza historia, rozpoczęła się w pierwszej połowie lat 90., działamy więc już niemal 30 lat. To właśnie na początku lat 90., Michał Wilk, właściciel WILK MEDIA, założył swoją pierwszą firmę – Agencję Artystyczno-Reklamową VISUAL, w Bydgoszczy, gdzie uprzednio zdobył wykształcenie fotograficzne.

Michał Wilk, z wielką pasją podchodzi do historii fotografii i filmu. Wiedza i doświadczenie, w zakresie tych dziedzin, mają niebagatelny wpływ na twórczość. Fotografia to fach i gałąź sztuki, którą należy wykonywać w zgodzie z określonymi zasadami. Wierzymy, że tak pozostanie – ponieważ nowoczesna technologia nie zastąpi umiejętności człowieka. Co się liczy? Piękny kadr, dobrze uchwycony moment, efekty świetlne, kompozycja i znaczenie. Fotografia i film z duszą. 

Nowoczesną technologię, chętnie jednak wykorzystujemy. To narzędzia, które w rękach specjalistów, pozwalają na realizację najbardziej wymagających wizji. Wieloletnie doświadczenie i znajomość różnych technik pracy nad obrazem, pozwalają nam korzystać z najnowocześniejszego sprzętu umiejętnie i pewnie. Tworzymy firmę WILK MEDIA (do 2017, pod nazwą Grupa Fotopol), w ramach której łączymy wszelkie cechy składowe, nowoczesnej i profesjonalnej oferty, w zakresie fotografii, filmowania i montażu klipów video. 

Z kim współpracujemy? Możemy poszczycić się partnerami, jak: Mercedes Benz – Grupa Wróbel, Portal legnicki lca.pl, Hotel Qubus, Technikum Fotograficzne w Bydgoszczy, Telewizja Polska w Chicago, Koleje Dolnośląskie, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Hotel Qubus.

Stale się doskonalimy, zdobywamy wiedzę, a także przekazujemy ją – organizujemy warsztaty i szkolenia. Wielkim wsparciem, są dla nas partnerzy z branży. Taka współpraca, to nieoceniona pomoc: szlifujemy umiejętności, motywujemy się i współdziałamy. 

Czynimy dobro – działalność charytatywna WILK MEDIA

Wspieramy instytucje charytatywne. Niesiemy pomoc, za pośrednictwem wrocławskiej fundacji Cząstka Ciebie oraz Fundacji Animus, ze Złotoryi. Wśród organizacji międzynarodowych, wspieramy UNESCO. 

Michał Wilk – więcej o założycielu

Michał Wilk to osoba o szerokich zainteresowaniach, w zakresie fotografii, filmu i biznesu. Techniki tworzenia obrazu, zna od podszewki. 

Hobbystycznie, to kolekcjoner zabytkowych aparatów fotograficznych i kamer. Pasjonuje się również ich renowacją.
To także wykładowca – pracownik Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu. 

Michał Wilk, to przede wszystkim doświadczony fotograf, fotoreporter i montażysta spotów promocyjnych. Na przestrzeni lat, doskonalił swoje kwalifikacje, współpracując z Expressem Bydgoskim oraz TVP 3 Bydgoszcz (1994 – 2003), radiem polonijnym w Chicago i telewizją polską w Chicago (2003-2004). W Chicago (USA), działał również jako fotograf biznesowy, tworząc relacje z eventów firmowych.

Michał Wilk to także wykładowca – pracownik Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, gdzie wykłada i prowadzi zajęcia teoretyczno – praktyczne z fotografii i filmu w marketingu.

Aktywnie angażuje się w działalność środowisk biznesowych, w ramach: Klubu Biznesu Olympic Wrocław, Klubu Biznesu Miedzi Legnica, Klubu Biznesu Szkoły Marcina Gortata w Łodzi, Klubu Biznesu Zagłębia Lubin.